Zdrowe i skuteczne suszenie włosów

Masz za sekundę stawić się w umówionym miejscu, lecz przed chwilą miałaś w ręku szampon i odżywkę? Przy wielu okazjach przyda się znajomość dobrych sposobów na błyskawiczne wysuszenie i ułożenie fryzury. Tylko nie wpadnij na pomysł, by ustawić suszarkę na maksymalną ciepłotę i moc, bo właśnie tak uda się jedynie szybko zniszczyć fryzurę. Jak więc skutecznie suszyć włosy? Przygotuj średnie ręczniki 30×50 i sprawdź, jak to działa.

Szybkie sposoby na suszenie włosów – czy to możliwe?

Te spośród nas, którym schnięcie włosów zabiera mnóstwo czasu, a mają wyjście w niedługim terminie lub nie lubią chodzenia z głową na mokro, powinny wypróbować garść nieskomplikowanych trików, które zniwelują ten problem. Sprytne sposoby pozwalają skrócić czas suszenia włosów nawet do 10 minut. Mechanizmy zaprezentowanych metod opierają się na organicznych zjawiskach, bez użycia ostrych działań, które w rezultacie niszczą włosy. W potrzebie wypróbuj każdą z nich i znajdź najbardziej odpowiadającą wyjątkowo mokrej głowie:

Suszarka

Wydawałoby się, iż jest znaleźliśmy metodę najbardziej oczywistą, jednak wiele pań nie korzysta z nawiewu, które może wywrzeć groźny wpływ na jakość włosów. Gdy nie możesz czekać, skup się na suszeniu okolic głowy ciepłym, ale delikatnym nadmuchem na wolnych obrotach – końcówki suszą się jeszcze prędzej i poziom schnięcia szybko osiągnie ten sam stan. Można również przemusnąć głowę nieogrzanym powietrzem – przy zastosowaniu suszarki z jonizacją, jest to naprawdę skuteczna metoda. Jeśli już nie masz wyboru, można raz na jakiś czas nastawić regulację suszarki na full, pamiętając o potraktowaniu włosów sprayem termoochronnym i użyciu na koniec chłodnego powietrza, które zamknie rozgrzane płytki keratynowe włosów oraz utrwali stylizację.

Odciąganie wody z włosów

Coś jeszcze oprócz zastosowania urządzeń mechanicznych, czyli gwałtowne pocieranie ręcznikiem, będzie destrukcyjnie wpływać na włosy. Chłonne ręczniki 30×50 z mikrofibry okażą się niezwykle potrzebne. Na początku całość trzeba z wyczuciem wykręcać ręcznie, w drugiej kolejności dopiero wycisnąć je w wymienione wyżej materiały. Włosy muszą zostać naprawdę dokładnie odsączone. Skuteczne są również ręczniki frotte, z tym że u niektórych mogą przyczynić się do puszenia włosów.

Turban – metoda na mokre włosy

Po odciśnięciu włosów z wody warto włożyć fryzurę w bawełniany turban na co najmniej parę minut. Odciągnięcie wody wymaga bardzo ściągniętego zawinięcia.

Ogrzany ręcznik

Ręcznik podgrzany na kaloryferze łatwiej odciągnie wodę i pozwoli włosom jeszcze skuteczniej wyschnąć. Musimy tylko wziąć pod uwagę, aby nie za mocno go ocieplić.