Zadaszone hodowle roślin potrzebują regularnej kontroli wilgotności i temperatury

Najlepszy sposób na uprawę jarzyn, ziół czy owoców bez żadnych listy E i środków wydłużających przechowywanie? Oczywiście prywatna, dobrze zorganizowana folia z uprawami. Jednak trzeba przy tym sporo pracy i przy okazji niewymuszonego zaangażowania. Sprawdzając podstawowe okoliczności zapewniające dobry wzrost upraw, zwróć uwagę na ustabilizowanie właściwej temperatury i wilgotności.

Sposób na świetne warunki do upraw pod dachem

To nie jest żadna filozofia, lecz przy uprawie warzyw i owoców w szklarni warto uzyskać warunki niemal idealne. Wszakże najczęstszym czynnikiem uniemożliwiającym warzywom i owocom optymalny wzrost jest nieodpowiednia temperatura. Takie warunki wpływają na dobrostan roślin, dlatego należy pomyśleć o odpowiednim wietrzeniu, podlewaniu oraz kontrolowaniu stanu warzyw i owoców. Na przykład o nawadnianiu trzeba pamiętać o świcie, kiedy światło słoneczne nie wnika intensywnie przez dach, zaś następna porcja powinna trafić do roślin wieczorem. Wtedy optymalnie można wykorzystać nawadnianie, które w połączeniu z temperaturą panującą na zewnątrz tworzy rewelacyjne okoliczności wzrostu.

Warto sięgnąć po właściwości jakie oferują szklarnie poliwęglanowe

Szklarnie poliwęglanowe znane są przede wszystkim z trwałości, dzięki czemu trudno o przestoje w ich funkcjonowaniu i można ich używać przez dłuższy czas. Co najważniejsze zapewniają również optymalne okoliczności do wzrostu roślin hodowlanych. Tworzywo zastosowane w panelach konstrukcji posiada filtr UV, dzięki czemu nadliczbowa ilość niepotrzebnych promieni udaje się zatrzymać poza szklarnią. Czy może dziwić, jeśli transparentne supertworzywo ma 5 razy silniejszy stopień zatrzymywania ultrafioletu? Kluczowa cecha umożliwiająca utrzymanie optymalnych parametrów to niezmienialne wielkości także podczas panowania skrajnych temperatur (nie pojawiają się żadne różnice między -50 do nawet +50 stopni Celsjusza). Szklarnie poliwęglanowe mogą być perfekcyjnymi izolatorami termiki, a owoce plus jarzyny udaje się tu umieścić w optymalnych warunkach. Doświadczenie pokazuje, iż przepuszczają około 80 proc. promieniowania, a ilość światła rozproszonego zostaje jednakowa.