Twój kamper można wyposażyć w kilka pomysłowych akcesoriów

Dzięki nowoczesnym pojazdom postanawiamy spędzić wczasy w pięknych „okolicznościach przyrody”. By świetnie wypocząć w taki sposób, trzeba jednak to lubić. Jednak ci, którzy ukochali sobie tego typu sposób na relaks, uważają, iż stał się dla nich atrakcyjnym konikiem. Dlatego nie wystarczy tak po prostu zaplanowanie wypoczynku na kempingu. Wyjazd może okazać się ciekawszy, jeśli zabierzemy wygodne akcesoria do kampera. Co najlepiej zamówić do własnego pojazdu?

Klimatyzacja do kampera – czego nie może zabraknąć?

Gdy chcesz mieć klimatyzator, masz spory wybór spomiędzy wielu modeli w sklepach online. Należy to zainstalować w swoim domu na kółkach, jeśli do tej pory jej nie masz. Mamy klimatyzatory podławkowe i dachowe. Można porównać je z powodu odmiennej charakterystyki. Te podławkowe zwiększają trzymanie się drogi podczas przejazdu, ale zajmują więcej miejsca. Klimatyzatory dachowe są łatwe w obsłudze i nie zabierają miejsca w środku pojazdu, jednakże oddziałują na środek ciężkości.

Akcesoria do kampera ważne także w wersji do jadalni

Wyjazd kamperem zaostrza apetyt. Z tego powodu musimy bliżej przyjrzeć się akcesoriom kuchennym niezbędnym podczas kempingu. Zacznijmy od organizerów do przechowywania naczyń, żeby nie przemieszczały się w drodze. Pomogą w tym także kubki i talerze z alternatywnych produktów, jednak pojemnik przyda się także do ich przechowania. Idealnym wyjściem jest pojemnik zrobiony z gumy oraz specjalna taca. Dodatkowo posiadanie przenośnego wiaderka Fold Away również jest dobrym pomysłem. Za sprawą możliwości składania, udaje się je bez wysiłku ukryć i nie martwić się o to, że zajmuje miejsce, gdy nie jest użytkowane.

Uzupełnij sprzęty kuchenne zastawą na stół. Rewelacyjne komplety wykonane są z niezawodnej melaminy, wymyślonej do pomocy w warunkach turystycznych. To materiał odporny na uszkodzenie, dzięki temu nie jest konieczne martwienie się o wspomagające pojemniki przed wyjazdem. Zwykle jeden taki komplet zawiera Po cztery talerze płytkie, głębokie, deserowe oraz naczynia do napojów. Gdy chcesz, otrzymasz też sprzęty stołowe na sztuki. Zaawansowane akcesoria do kampera to również grille gazowe, świetne w czasie postoju pod chmurką. To zarówno małe urządzenia z dwoma palnikami, które z łatwością można zastosować w każdym zakątku, jak i większe grille wyposażone w ruszt, na którym da radę przyrządzić posiłek dla wszystkich. Wygodą korzystania z takiego grilla w warunkach polowych jest brak dymienia i opcji czyszczenia rusztów i misy.